Drinki

Jak zrobić nalewkę?

Jak zrobić nalewkę?

Jak zrobić dobrą nalewkę z ulubionych owoców? Tutaj znajdziesz prosty przepis, dzięki któremu już po dwóch tygodniach będziesz mógł się cieszyć przepyszną nalewką, którą zaskoczysz swoich gości.

Do zrobienia nalewki potrzebne będą:

Na początku należy umyć dokładnie owoce oraz oczyścić je z ogonków, listków, itp. Kolejnym krokiem jest oczyszczenie owoców z pestek. Następnie wkładamy owoce do naczynia, w którym będziemy przygotowywać nalewkę. Jeśli przygotowujemy nalewkę wiśniową, poza owocami, do naczynia należy włożyć również kilka pestek wiśni. Całość zasypujemy dokładnie cukrem tak, aby owoce były nim pokryte całkowicie. Naczynie zamykamy szczelnie, a następnie odstawiamy je w zaciemnione miejsce na siedem dni. Po pięciu dniach należy sprawdzić, czy owoce nie sfermentowały. Jeśli wszystko jest dobrze, to zostawiamy je na kolejne dwa dni.

Po tygodniu do naczynia z owocami wlewamy Spirytus Nalewkowy Soplicy, a następnie znów zamykamy naczynie szczelnie i odstawiamy na kolejny tydzień.

Po upływie tego tygodnia należy przefiltrować nalewkę, np. korzystając z gazy. Nalewkę przelewamy do butelek. Można ją spożywać od razu, ale najlepiej smakować będzie po około trzech miesiącach.

Przykładowe owoce, z których można robić nalewki to wiśnie, pigwy, mirabelki, gruszki, maliny.

Zdjęcia (2)

  • Jak zrobić nalewkę?
  • Jak zrobić nalewkę?

Komentarze (1)

Kamil wtorek, 12 czerwiec 2012, 17:54

Nie wiedziałem, że to takie proste. Zawsze myślałem, że to zabawa na cały rok i że to bardzo skomplikowane. Spróbuję może się uda :)

Dodaj komentarz

© drinkiprzepisy.pl 2010 - 2017